AdWords Kazancini Artirmak icin 6 ipucu - Aradiginiz herseyden var iddaa ediyoruz hayatiniz burda kolaylasicak ve egleniceksiniz.

AdWords Kazancini Artirmak icin 6 Taktik

Mevcut ekonomik zorluklar sebebiyle kullanıcıların satın alma güçleri eskiye göre hissedilir bir oranda azaldı. Firmalar da reklam çalışmalarına ağırlık vererek, ürün ve hizmetlerinin satışını en azından geçen yılki seviyede tutmaya çalışmaktalar. Bu ekonomik zorluklar tabiki kullanıcı satın alma kriterlerini de değiştirdi ve değişimin sonucunda firmalarGoogle AdWords‘e ve arama motorlarına reklam verirken bazı konulara dikkat etmek zorunda kaldılar.

Bu durumda aşağıda bulunan 6 ana konuyu dikkate alarak hazırlayacağınız arama motoru reklamları yatırım getirinizi olumlu yönde etkiliyerek başarılı bir reklam kampanyası hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

  • Reklamlarda düşük fiyata ve indirime odaklanın
  • En değerli anahtar kelimeleri kullanın
  • Reklam gruplarının hedeflenmiş ve alakalı olduğuna emin olun
  • Alakasız tıklamalara para harcamayın
  • Müşterilerin satın alma yapmasını kolaylaştırın
  • Yüksek performanslı reklamlara odaklanın

Reklamlarda düşük fiyata ve indirime odaklanın

Tüketiciler şu an her zamankinden çok daha fazla bir şekilde ürün ve hizmetlerin fiyatlarıyla ilgilenmekte, özellikle günlük siparişlerde buna çok dikkat etmekteler ve tüketicilerin neredeyse yarası en iyi fırsatları online ortamda bulabileceklerini düşünmekteler. Bu yüzden siz de mevcut reklam metinlerinizde düşük fiyat, iyi fiyat, indirimli ve hediyeli gibi kelimeler kullanarak dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz.

Reklamlarda düşük fiyata ve indirime odaklanın

En değerli anahtar kelimeleri kullanın

Tüketiciler yoğun bir şekilde fırsatlı ürün ve hizmetleri aramakta. Siz de bu kullanıcıları hedeflemek için fiyat- ve indirim- anahtar kelimeleriyle başlayan alakalı anahtar kelimeleri ekleyebilirsiniz. Bu kelimeleri bulmak için AdWords Arama Tabanlı Anahtar Kelime Aracınıkullanabilir ve Arama Sorgu Performans raporunu oluşturarak yeni ve yüksek performanslı anahtar kelimeleri de öğrenebilirsiniz.

En değerli anahtar kelimeleri kullanın

Reklam gruplarının hedeflenmiş ve alakalı olduğuna emin olun

Anahtar kelimeleriniz ve reklam metinleriniz uyumlu olduğunda reklamlar en iyi performansı göstermektedir, bu yüzden her reklam grubun bir konuya ya da bir ürüne odaklandığından emin olun. Anahtar kelimeleri temalara ayırarak ve her temaya özgü hedefli reklam metni hazırlayarak daha performanslı bir reklam hazırlayabilirsiniz. Yapacağınız bu işlem geniş hedefli reklam gruplarından çok daha iyi bir performans gösterecektir.

Reklam gruplarının hedeflenmiş ve alakalı olduğuna emin olun

Alakasız tıklamalara para harcamayın

Bazı durumlarda reklam gruplardaki anahtar kelimeler hedeflemediğiniz kişilerin sorguları tarafından tetiklenmekte ve böylelikle reklamlarınız bu kişilere gösterilmektedir. Siz de ürün ve hizmetinizle alakalı olmayan trafiği dışlamak için reklam grubu ya da kampanya seviyesinde negatif anahtar kelime eklemelisiniz. Hangi potansiyel negatif anahtar kelimelerin reklamlarınızı tetiklediğini de görmek için yine Arama Sorgu Performans raporunu kullanabilirsiniz.

Alakasız tıklamalara para harcamayın

Müşterilerin satın alma yapmasını kolaylaştırın

İnternet kullanıcısı sabırsızdır dolayısıyla aradığı ürün ve hizmeti kısa sürede bulmak ister ve bu kullanıcılar satın alma yaparken birçok siteye girerek kıyaslama yapmaktalar. Bu yüzden kullanıcıları, reklamlara tıkladıklarında sitenizin ana sayfası yerine direkt olarak ürün ve hizmetinizle en alakalı sayfaya yönlendirerek kullanıcıları satın alma aşamasına daha kısa sürede aktarabilirsiniz.

Müşterilerin satın alma yapmasını kolaylaştırın

Yüksek performanslı reklamlara odaklanın

Hangi kampanya, reklam grubu, anahtar kelime ve reklam metni size daha yüksek kazanç sağlıyor? Google’ın ücretsiz Dönüşüm İzleme Aracını kullanarak sizin için daha önemli ve kazançlı anahtar kelime ve reklam metnini öğrenerek reklam bütçenizi daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yüksek performanslı reklamlara odaklanın

Yukarıda da belirttğim gibi bu 6 taktik ile yatırım getirinizi artırabilirsiniz. Özellikle bütçelerin kısıtlı olduğu dönemlerde kampanyaların performansları daha önceki dönemlere çok daha önemli durumdadır. Bu yüzden özellikle sizinle alakası olmayan anahtar kelimeleri ve geri dönüşümü olmayan anahtar kelimeleri kullanarak bütçenizi boş yere harcamamaya odaklanın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir